Distanskurs - Healing & Atlantis
Om Gozo och healing under atlantis tid. En reseberättelse med meditationer, övningar, kanaliseringar. Utan kort mejla [email protected]
Malta och Medelhavsområdet bär på spår från Atlantis tid. Energin finns fortfarande kvar. Med hjälp av helande meditationer och övningar om man vill är den här kursen en hjälp att återuppleva tiden som var då. Levde du under Atlantis tid? Vem var du?
Vi beger oss till det gamla tempelområdet Ggantija där jag kanaliserar direkt med den andliga världen.
Jag visar också hur jag gör när jag spår i kaffesump och du kan träna på att själv förmedla budskap utifrån änglakort och älvornas energi. Inga förkunskaper behövs.
Maila [email protected] om du inte vill betala med kort inne på sidan. Du kan då betala med swish alt. bg.
Välkommen!
Kursledare
Jag heter Cecilia Vestgöte och jag arbetar heltid som medium med medial vägledning, healing, husrensningar och djurkommunikation. I mitt CV finns en gymnasielärarexamen i ämnena svenska, litteraturhistoria och religionsvetenskap och jag har arbetat som lärare i nio år innan jag lämnade läraryrket.
Jag är också utbildad kostrådgivare samt massageterapeut och är sedan 2018 bosatt i Tranås med tre barn, pojkvän och några bonusbarn.
Mina böcker hittar du hos Adlibris samt Bokus:
"Vägen till Själslig frihet En bok om att prata med änglar" (2016)
"Morfar är i himmelen" (2018)
"Breven från Charlotte" (2018)
"Under samma stjärnor" (2019)
Du kan läsa mer om mig på www.mediumsjalsligfrihet.se
Lektioner
-
StartVälkommen till spåren av Atlantis! (3:35)
-
StartOm viktiga saker att tänka på när man utvecklar sina förmågor. (2:50)
-
StartMeditation där du får möta White Eagle och minnas tidigare liv.
-
StartMeditation: Under Gozos måne
-
StartEn reflektion uppifrån Gozo. Visst behöver vi våra förmågor. (6:57)
-
StartEn spontan kaffesumpsspåing på Gozo. (4:23)
-
StartOm drakar som vägledare. En kort meditation från en grotta i Xlendi. Övning med kort. (9:50)
-
StartKristalldalen på Malta (7:45)
-
StartOm astralresor och själens vidunderlighet. En kort meditation. (6:40)
-
StartBergsmeditation med spår från Atlantis (5:00)
-
StartOm hur stenar hjälper oss. Om älvornas energi (4:09)
-
StartÄlvornas energi
-
StartEn berättelse under meditation. Från Ggantija (8:20)
-
StartDirekt från Ggantijatemplet del 1 (5:37)
-
StartDirekt från Ggantijatemplet del 2 (4:12)
-
StartModer Maria - Jesu moder och fortfarande en andlig vägledare
-
StartTa Pinu - Gozos önskekyrka (5:00)
-
StartOm miljön, högervindar och att vara ängel på jorden.... (10:00)
-
StartLjusfilter, vad är det?
-
StartAndningsövning med Miroslava (2:46)